15 SSS

 • Deneme Süresi ne kadar?

  Ekran aboneliği başlatıldıktan sonra 14 gündür. Abonelik başlatmadan panelden "Ekran Yönetim Paneli" 'ne erişebilir ancak ekran ekleyemezsiniz.

 • Deneme süresince kaç adet ekran ekleyebilirim?

  Dilediğiniz kadar ekran ekleyebilirsiniz.

 • Kredi kartım kayıt ediliyor mu?

  Sitemizde ödemeler iyzico ödeme altyapısı ile yapılmaktadır. Kredi kartınız site bünyesinde kaydedilmez. Otomatik tekrarlayan ödeme yapmanız durumunda kredi kartı bilgileriniz yüksek güvenlik ile iyzico ödeme sistemi tarafından kaydedilir. Aylık ödemelerinizi manuel olarak ayrıca yapabilirsiniz. Bu durumda kredi kartınız hiç bir alanda kaydedilmez.

 • Aboneliğimi nasıl iptal edebilirim?

  Panel ekranınızda yer alan "Aboneliklerim" sekmesinden iptal edebilirsiniz.

 • Ekran görüntüleri tasarımda oluşturduğum gibi değil!

  Ekran görüntüsü tasarımda oluşturduğunuz gibi değil ise muhtemelen Windows cihazda minimum gereksinimlerinde problem yaşıyorsunuz.

  İlk olarak Kılavuz'da yer alan minimum gereksinimlerin sağlandığından emin olun. Sorun tekrar devam eder ise ekran görüntünüz ile Destek Talebi oluşturun.

 • Medyapini kullanmaya nasıl başlayabilirim?

  Ana sayfada yer alan 14 Gün Ücretsiz Dene  butonuna basın. Açılan formda daha sonra kullanmak istediğiniz abonelik tipini seçin ve "Aboneliği Başlat" butonuna basın. Ardından abonelik bilgileri ve kişisel bilgilerinizi girerek işlemi tamamlayın.

  Sağ üst köşede yer alan "Panel" butonuna basarak kişisel üyelik hesabınıza erişebilir, Ekran Yönetim Paneli 'ne buradaki sekmeden geçiş yapabilirsiniz.

  Ekranlarınızı panele eklemek için Kılavuz'da yer alan adımları takip edin.

 • Deneme süresi boyunca girdiğim veriler, deneme süresi sona erdiğinde silinecek mi?

  Hayır. Abonelik iptal işlemi yada askıya alınma sonrasında girmiş olduğunuz veri ve içerikler 1 ay süre ile saklanır. Daha sonra otomatik olarak silinir. Verileriniz silinmeden aboneliğinizi Üyelik Paneli'nden tekrar aktif hale getirebilirsiniz.

 • Kullanmak için herhangi bir yatırım gerekiyor mu?

  Hayır, gerekemez. Mevcut donanımlarınız ile kullanabilirsiniz. İhtiyacınız sadece 1 ekran, ekran arkasında çalışacak 1 mini pc (android,windows) ve Medyapin Ekran Yönetim Paneli'dir.

 • Kullanmak için özel bir eğitim gerekiyor mu?

  Medyapin herhangi bir internet kullanıcısının sezgisel olarak rahatlıkla kullanabileceği şekilde tasarlanmıştır. Kullanımı kolay ve ara yüzü basittir. Deneme süreniz boyunca Medyapin'in kullanımını en kısa sürede görmeniz için hazırlamış olduğumuz kılavuzlardan faydalanabilirsiniz.

 • İhtiyaç durumunda nasıl destek alabilirim?

  Müşteri Hizmetleri ekibimiz Medyapin kullanımınız boyunca sınırsız ve ücretsiz destekle yanınızdadır. destek@medyapin.com adresine e-posta göndererek, üyelik panelinde yer alan destek talebi bölümünden mesaj atarak ya da hafta içi 09.30 – 17.00 arası 0212 803 26 26 no’lu telefondan bize ulaşabilirsiniz.

 • Medyapin'i internet olmadan kullanabilir miyim?

  Medyapin bulut tabanlı bir yazılımdır. Ekranlarınız ve paneliniz internet üzerinden iletişim halindedir. Bulut panel kullanımı için internet olmayan bir yerden erişim sağlayamazsınız. 20+ ekran sahibi ve kurumsal çözüm ihtiyacınız olması durumunda, size özel kendi sunucularınızda barındırabileceğiniz ve local ağda çalışan kurulum yapılması mümkündür. Detaylı bilgi için +90 212 803 26 26 numaralı telefondan bize ulaşın.

 • Ekran internet bağlantım koptu yayın duracak mı?

  Hayır. Herhangi bir sebepten ekranınıza erişemiyor olabilirsiniz. Böyle durumlarda ekranınız en son aldığı yayın planını oynatmaya devam eder. Ekranlarınız kapanmaz yada kararmaz.

 • LG WebOS Kurulum

  LG Ekran Seri

  Model

  D Serisi

  55EG5SD
  55EG5CD
  32/43/49/55/65SM5D
  32/43/49/55/65SM5KD
  55EJ5D
  86TR3D

  C Serisi

  65EE5PC
  55EF5C, 55EV5C
  55EH5C
  55EJ5C
  65EV5C
  42/49/55LS73C
  42/49/55LS75C
  42/49/55LS73D
  43/49/55SM3C
  32/43/49/55/65SM5C
  32/43/49/55/65SM5KC
  49/55/65UH5C
  55XE3C
  75XF3C
  75XS2C

  Web Os Box

  Web Os 3.0 Üzeri

  1. Digital Signage Ekranınız yer alan gizli menüyü "Server Settings"  açmanız gerekmektedir. Bunun için;
   • Uzaktan kumanda da yer alan SETTINGS butonuna, ekranın üst köşesinde girişinizin algılandığını belirten yazı çıkana kadar basılı tutun.
   • Ardından 8080 girin ve OK tuşuna basın.
   • WebOS 3.2+ üzerinde "Server Settings" menüsü gizli değildir. Settings menüsü içerisinde ulaşılabilir.
  2. Bu noktadan sonra yazılımı yüklemek için 2 seçenek mevcuttur. "Remote Server" yada "USB Drive".
   • Uzak Sunucu ile kurulum (Remote Server)
    • A)Application Launch Mode: Local
    • B)Fully Qualified Domain Name: On  (Burada adres alanına  "https://www.medyapin.com/downloads/LG/latest")
    • C)Application Type: IPK
    • D)Local Application Upgrade: REMOTE
  3. Eğer bu adımları elle girmek istemiyorsanız aşağıdaki metni bir text dosyasına kopyalayarak adını "scap_installation.json" yapın. (.txt uzantılı kalmamalıdır.) Ardından USB belleğe kopyalayın. (Direk içine atın, herhangi bir klasör içerisinde kalmamalıdır) Ekranınız kapalı iken USB belleğinizi ekrana takın ve ekranı açın. Otomatik olarak bilgiler ekrana kopyalanacaktır.

  { "serverIp":"0.0.0.0", "serverPort":80, "secureConnection":false, "appLaunchMode":"local", "fqdnMode":true, "fqdnAddr":"https://www.medyapin.com/downloads/LG/latest", "appType":"ipk" }

  USB Bellek ile Kurulum

  1. Siteden indiriğiniz "MedyapinLGDSP.ipk" dosyasının adını "com.lg.app.signage.ipk" olarak değiştirin.
  2. USB bellek root dizini içerisinde "application" adında bir klasör oluşturun.
  3. com.lg.app.signage.ipk dosyasını yeni oluşturduğunuz " application" klasörü içerisine kopyalayın.
  4. USB belleği ekranın arkasına takın ve ekranınızı açın.
  5. Yukarıda belirtildiği gibi "Server Settings" menüsüne girin.
  6. Aşağıdaki bilgileri ekranınızdaki alana girin.
   • A) Application Launch Mode: Local
   • B) Application Type: IPK
   • C) Local Application Upgrade: USB
  7. Kopyalama tamamlandıktan sonra ekranınızı yeniden başlatın.

  Tüm kurulum adımlarını tamamladıktan sonra kumandadan MENU > NETWORK > NETWORK SETTINGS sekmesine gidin. Bu alanda ekranınızın internet adaptörüne ait MAC adresini görebileceksiniz. MAC Adresini Hesabım>Ekran Ekle sekmesinde sisteme ekleyerek tasarımlarınızı onay süreci ardından yayına almaya başlayabilirsiniz.

  Alternatif MAC adresi öğrenme : Kumandadan önce "MENU" sonra "OPTION"a basın. Ardından kumanda sol tuşuna basın bu adımda OPTION kırmızı olacaktır. 1 tuşuna 6-8 kez basın ve ekrana gelen MAC adresini not edin.

  Artık Medyapin LG uygulamasını başlatabilirsiniz.  İlk açılışta;

  • CMS Address : https://cloud.medyapin.com
  • KEY: cloud

 • Android Kurulum

  Minimum Gereksinimler
  Android 4.4+
  2GB Ram
  HDMI CEC (Bu özellik olması durumunda ekranınızı cihazdan ayrı olarak kontrol edebilirsiniz.)
  Root Yetkisi ( Otomatik hizmetler için gereklidir. Zorunlu değildir.)
  1. İndirdiğiniz MedyapinDSP.apk kurulum dosyası, ekranınızın arkasına bağlayacağınız android işletim sistemli cihazınıza kurulacaktır.
  2. Kuruluma geçmeden önce cihazınızda birkaç ayar yapmanız gerekmektedir. Otomatik başlama için  kullanılacak android cihazın ROOT edilmiş olması gerekir. Rootsuz cihazlarda uzaktan güncelleme, otomatik başlatma ve sistem komutlarını çalıştıramazsınız.
  3. Öncelikle cihazınıza ait MAC adresini daha sonra onay sürecinde kullanmak için bir kenara not etmelisiniz. Ayarlar>About>Status>Wifi/Lan Mac Address sekmesinden edinebilirsiniz.
  4. Daha sonra android cihazınızda Ayarlar>Genel>Güvenlik>Bilinmeyen kaynaklardan indirilen uygulamaların kurulumuna izin vermeniz gerekir.
  5. Kablosuz ve kablolu internet ayarlarınızı kontrol edin. İnternete bağlı olduğunuzdan emin olun.
  6. Ayarlar sekmesinde tarih ve zaman ayarlarının doğru olduğundan emin olun. Android cihazınızın dahili pili var ise zaman her açılışta doğru kalacaktır. Pil bulunmuyorsa internet üzerinden otomatik güncelleme aldığından ve konum ve zaman dilimi ayarlarınızın doğru olduğundan emin olun.
  7. Android işletim sürümünün en az Android 4.4 olması gerekmektedir.
  8. İndirdiğiniz MedyapinDSP.apk dosyasını cihazınıza usb bellek ile kopayalayın yada doğrudan çalıştırın. İnternet erişiminiz var ise medyapin.com/player adresinden de indirebilirsiniz.
  9. APK dosyasını çalıştırarak kurulumu tamamlayın. Dosya izinlerinin tamamını onaylayın. Cihazdan cihaza farklılık göstermekle beraber kurulum sırasında dosya izinleri ekranınızda belirmiyor ise, kurulum sonrasında uygulamayı açmadan önce Android ayarlar menüsünden uygulamalar sekmesine giderek Medyapin uygulamasını seçin en altta yer alan izinler sekmesinden gerekli izinleri etkinleştirin.
  10. Medyapin Android Player uygulamasını çalıştırıp ekrana gelen forma aşağıdaki bilgileri giriniz.
   • CMS Address :  https://cloud.medyapin.com
   • Key: cloud
  11. Uygulamanın kurulumu ardından Android  Ayarlar>Ana Ekran Uygulaması sekmesine giderek ana ekran uygulamanızı dilerseniz Medyapin yapabilirsiniz. Medyapin Android Player, uygulama kapandıktan sonra ve cihaz başlatıldığında otomatik açılmak üzere ayarlanmıştır. Cihazınızda otomatik açılma gerçekleşmiyorsa bu adımda belirtildiği gibi ana ekran uygulaması olarak belirlemeli yada root izinlerini vermelisiniz.
  12. 3. Adımda not ettiğiniz MAC Adresini Hesabım>Ekran Ekle sekmesinden panelinize eklemeniz gerekmektedir. Ardından onay süreciniz başlayacaktır.

  Otomatik başlama ile ilgili yaşayabileceğiniz her türlü problem için destek talebi oluşturmanızı rica ederiz.

  Eklenen yeni ekranı Ekran Yönetim Paneli > Ekranlar sekmesinde görebilirsiniz.

 • Windows Kurulum

  Minimum Gereksinimler

  Medyapin minimum kaynağa ihtiyaç duyan bir digital signage yazılımıdır. Her ne kadar atıl ve eski cihazlarınız ile çalışsa da aşağıdaki minimum gereksinimlerin karşılanması gerekir.

  • İnternet bağlantısı
  • Microsoft Windows 7 yada üzeri
  • Windows 10 için "Professional" verisyonu olması önerilir. "Home" versiyonu otomatik güncellemeleri artık desteklememektedir .
  • .NET Framework v4.5
  • Internet Explorer 11 ve üzeri
  • Flash Player Version 9 veya üzeri (Yalnız Flash içerik yayınlamak istemeniz durumunda geçerlidir.)
  • Windows Media Player 11 yada üzeri
  • PowerPoint sunumlarınızın gösterilmesi için, Microsoft PowerPoint 2003 yada üzeri yüklenmiş olması gerekir. PowerPoint viewer kullanılamaz.
  1. İndirdiğiniz MedyapinDSP.msi kurulum dosyası, ekranınızın arkasına bağlayacağınız windows işletim sistemli cihazınıza kurulacaktır. Yönetici olarak çalıştırın ve kurulum esnasında ileri (next) butonuna tıklayarak kurulum sonuna kadar devam edin.
  2. Kurulum sonrasında ekrana gelen Medyapin DSP Options formundaki alanları aşağıdaki şekilde doldurun.
   • Connect Sekmesi
    • CMS Address :  https://cloud.medyapin.com
    • Key: cloud
    • Local Libray: C:Users\DocumentsMedyapin Library otomatik olarak gelecektir. Değiştirmek isterseniz yönetici olarak erişiminiz olan bir dosya yolu belirleyiniz.
   • Advanced Sekmesi
    • Display ID: Bu alanda Ekran kimlik bilginiz otomatik olarak oluşturulur. Dokunmadan devam edebilirsiniz.
    • Splash Screen: Ekran açılışlarında, bakım ve genel güncellemede ekrana gelecek olan ekran resmini seçebilirsiniz. (Şirketinizin logosu yada manzara resmi gibi. Ekran çözünürlüğüne uygun bir resim seçmelisiniz. )
   • Save butonuna basarak alanları kaydedin. Formda ekranınızın yönetici tarafından onaylanacağı bilgisini alacaksınız.
  3. Tasarımlarınızı yeni ekranda yayına almak için MAC Adresini Hesabım> "Ekran Ekle" sekmesinden panele eklemeniz  gerekmektedir.
  4. Başlat yada arama alanına "cmd" yazarak komut satırını açın. Açılan ekran da "ipconfig/all" yazın ve entera basın. Çıkan sonuçlar arasında internet bağlantınız olan wifi yada ethernet adaptörü "Physical Address" karşısında yazan mac adresinizi not edin.

  Eklenen yeni ekranı Ekran Yönetim Paneli > Ekranlar sekmesinde görebilirsiniz.